ДТЕК Східенерго винен державі за газ 707 млн ​​грн, а держава ДТЕК Східенерго за електроенергію - 1,9 млрд грн

Накопичена заборгованість ДП "Енергоринок" перед "ДТЕК Східенерго", куди входить Луганська ТЕС, становить майже 1,9 млрд₴ Про це заявляє пресслужба "ДТЕК Енерго", коментуючи наявну заборгованість за споживання газу.

Об этом сообщает Руспрес

За даними ж НАК "Нафтогаз України", прострочена заборгованість "ДТЕК Східенерго" станом на 17 березня 2020 року становила 707 млн грн, зокрема за 2020 рік – 167 млн₴

У "ДТЕК Енерго" нагадали, що через інфраструктурні та політичні проблеми в регіоні Луганська ТЕС з липня 2019 року вимушено перейшла на використання газу. Це дозволило уникнути віялових відключень і забезпечити стабільне постачання електроенергії 1 млн жителів області, інфраструктурним і стратегічним об’єктам, зокрема підрозділу Збройних сил України, які розташовуються поблизу станції.

Водночас у компанії повідомляють, що борг накопичений через відсутність обігових коштів і боргів держави за вже вироблену електроенергію.

"Однак собівартість виробництва електроенергії на газі істотно перевищує максимальні ціни на електроенергію на ринку. Ситуація ускладнюється також іншими факторами: незатребуваністю вітчизняної генерації через імпортну електроенергію та заборгованістю ДП "Енергоринок" перед "ДТЕК Східенерго" за вже відпущену електроенергію, яка склала майже 1,9 млрд₴ Ці обставини призвели до дефіциту обігових коштів у компанії", – зазначили в "ДТЕК Енерго".

Як повідомляє оператор ГТС, відключати або обмежувати постачання газу АТ "Луганськгаз" заборонив суд. Оскільки це може призвести до втрати енергопостачання всього регіону, де Луганська ТЕС є єдиним джерелом.

Наразі з об’єднаної енергосистеми України за ланцюжком повітряних ліній 110 кВ можна забезпечити для області лише 80 МВт.

Раніше в ДТЕК заявляли про готовність почати роботи з переобладнання блоків ТЕС із антрацитового на газове вугілля після ухвалення державою рішення про будівництво залізниці на станцію для доставки вугілля з території України.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/dtek-vinen-derzhavi-za-gaz-707-mln-grn-a-derzhava-dtek-za-elektroenergiyu-1-9-mlrd-grn.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя